BASIN
GTP üyelerinden metrobüs dersli eylem!
2 Ocak 2016
BASIN
Marmaray’ı okuyarak geçin!
2 Ocak 2016

Metrobüs’te yer verme eylemi

BASIN

metrobuste-yer-verme-eylemi-0Genç Türkiye Platformu üyeleri, ilk durakta metrobüse binerek oturdu; daha sonra ise yaşlı, hamile ve çocuklu kadınlara oturdukları yerleri verdiler.
METROBÜS’TE YER VERME EYLEMİ’NDEN GÖRÜNTÜLER
YAŞLI,HAMİLE VE ÇOCUKLULARA YER VERİLDİ
Genç Türkiye Platformu üyeleri, bugün ilk olarak Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı’na gelerek metrobüslere bindiler. Gençler daha sonra ilerideki duraklarda metrobüse binen ve oturacak yer bulamayan özellikle yaşlılara, hamile ve çocuklu kadınlara oturdukları yerleri verdiler.
‘AMACIMIZ SEVGİ, SAYGI, HUZUR’
Eylemin ardından Uzunçayır Metrobüs Durağı’nda platform adına basın açıklaması yapan Genç Türkiye Platformu Genel Başkanı Muhammed Ali Karakaş, “Platformumuz aktif gençlik derneklerinden oluşmaktadır. Gençlik dernekleriyle bir proje kapsamında biraraya geldik. Arkadaşlarımız 45 ayrı durakta gruplar halinde kadınlara yaşlı bayanlara, çocuklu bayanlara yer verdiler. Bu yer vermenin amacı saygı, sevgi, huzuru ve toplumdaki birlikteliği bir araya getirmektir. Çünkü baktığınız zaman otobüs duraklarında adeta insanlar birbirlerini hor görüyor, birbirinin üstüne basıyorlar. Biz gençlik olarak, bu tarz bir gençliğin olduğunu göstermeye çalıştık. Gayet verimli bir etkinlik oldu.” dedi.

 

Kaynak : http://unyem.org/turkiyeden-haberler-/metrobuste-yer-verme-eylemi/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir