GTP üyelerinden metrobüs dersli eylem!

BASIN
Yolcular şaşkınlıklarını gizleyemedi! / DHA
29 Aralık 2015
BASIN
Metrobüs’te yer verme eylemi
2 Ocak 2016

GTP üyelerinden metrobüs dersli eylem!

BASIN

spot-haberGenç Türkiye Platformu üyeleri Metrobüs’te ilgi çekici bir eyleme imza attılar. Bir sosyal mesajı olan eylemde, ilk başta yerlerine oturan üyeler, ardından yerlerini gazi, yaşlı ve hamilelere verdiler. Bu sosyal mesajlı eylem vatandaşların da dikkatini çekti.

Metrobüs’te oturarak yer turan Genç Türkiye Platformu üyeleri, ilerleyen duraklarda ‘metrobüste yer verme’ eylemi gerçekleştirdi.

Genç Türkiye Platformu üyeleri, ‘metrobüste yer verme’ eylemi gerçekleştirdi. İlk durakta metrobüse binerek oturan platform üyesi gençler daha sonra yaşlı, hamile ve çocuklu kadınlara oturdukları yerleri verdiler.
Genç Türkiye Platformu üyeleri, bugün ilk olarak Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı’na gelerek metrobüslere bindiler. Gençler daha sonra ilerideki duraklarda metrobüse binen ve oturacak yer bulamayan özellikle yaşlılara, hamile ve çocuklu kadınlara oturdukları yerleri verdiler. Eylemin ardından Uzunçayır Metrobüs Durağı’nda platform adına basın açıklaması yapan Genç Türkiye Platformu Genel Başkanı Muhammed Ali Karakaş şöyle konuştu:
“Platformumuz aktif gençlik derneklerinden oluşmaktadır. Gençlik dernekleriyle bir proje kapsamında bir araya geldik. Arkadaşlarımız 45 ayrı durakta gruplar halinde kadınlara yaşlı bayanlara, çocuklu bayanlara yer verdiler. Bu yer vermenin amacı saygı, sevgi, huzuru ve toplumdaki birlikteliği bir araya getirmektir. Çünkü baktığınız zaman otobüs duraklarında adeta insanlar birbirlerini hor görüyor, birbirinin üstüne basıyorlar. Biz gençlik olarak, bu tarz bir gençliğin olduğunu göstermeye çalıştık. Gayet verimli bir etkinlik oldu.”

 

Kaynak : http://www.spothaber.com/guncel/gtp-uyelerinden-metrobus-dersli-eylem-94654.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir